piątek, 21 kwietnia 2017

Naturalny olejek na włosy

Wyhodowałam sobie dość długie włosy. Teraz staram się zadbać o nie jak najlepiej. Oczywiście tylko w naturalny sposób. Ostatnio zrobiłam sobie olejek do pielęgnacji włosów. Moim celem był kosmetyk bez spłukiwania, który mogę zaaplikować na umyte włosy. Miał odżywiać i regenerować końcówki bez obciążania i przetłuszczania włosów.  Można powiedzieć, że mi się udało :)Wykorzystałam:


  • olej konopny
  • olej jojoba
  • olej arganowy
  • olej tamanu
  • oliwę z oliwek
  • olejek eteryczny pomarańczowy

Dobrałam takie składniki, które szczególnie odpowiadają pielęgnacji włosów zniszczonych i puszących się. Olej konopny będzie przywracał blask i elastyczność, olej jojoba zmiękczy włosy i zapobiegnie ich puszeniu, a olej arganowy odbuduje i wzmocni strukturę włosa. Olej tamanu w moim kosmetyku będzie wygładzał końcówki, ale warto wiedzieć, że ma on szczególnie silne właściwości na skórę głowy. Warto korzystać z niego regularnie, w przypadku problemów z łupieżem lub przetłuszczaniem się włosów. Oliwa z oliwek nawilży, odżywi i nabłyszczy włosy, zaś olejek pomarańczowy ma tutaj za zadanie regenerować ubytki w strukturze włosa oraz zapobiegać przetłuszczaniu się kosmyków. 


olejek do pielęgnacji włosów


Wykonanie:


W pustej buteleczce z aplikatorem połączyłam po 20 kropli olejów: konopnego, arganowego, jojoba i tamanu. Zamieszałam. Dodałam 10 kropli olejku eterycznego pomarańczowego. Buteleczkę dopełniłam oliwą z oliwek. Gotowy olejek aplikuję po kilka kropli na dłoń, rozgrzewam rozmasowując kosmetyk w rękach i nakładam na włosy. 

Trzeba uważać z ilością olejku. Jeżeli chcemy stosować go bez spłukiwania, wystarczy 5-6 kropli. Jeżeli użyjemy więcej, efekt będzie wręcz odwrotny. Włosy staną się ciężkie, przetłuszczone i odporne na układanie. 
Polecam stosowanie olejku po każdym myciu.przygotowanie olejku do pielęgnacji włosów

przygotowanie olejku do pielęgnacji włosów
mieszanka olejów na włosy
naturalny olejek do pielęgnacji włosówBrak komentarzy:

Prześlij komentarz