środa, 3 stycznia 2018

Świece sojowe - o co właściwie chodzi?W ostatnim czasie zauważyłam szerzącą się "modę" na kupowanie świec, rozstawianie ich na wszystkich półkach, stołach i parapetach i palenie tak po prostu, bez okazji, dla stworzenia sobie miłej atmosfery i przyjaznego klimatu w domowym zaciszu. Przyznam szczerze, że bardzo podoba mi się ta moda i sama uwielbiam kupować pachnące, kolorowe świece. Świeca stała się zawsze  trafionym prezentem, miłym gestem dla kogoś bliskiego lub dla siebie samego.  


Łatwo się domyślić, że wosk sojowy to całkowicie naturalny materiał. Świece sojowe maja właściwie same zalety. W trakcie spalania takich świec wytwarza się bardzo mało sadzy. Znikoma jest również ilość wydzielanego dwutlenku węgla. Wosk sojowy nie zawiera żadnych toksyn. Nie wydziela szkodliwych substancji jak toluen i benzen. Takie świece w żaden sposób nie szkodzą człowiekowi ani środowisku. Nie wywołują alergii, bo są całkowicie wolne od pestycydów i herbicydów. Wzbogacone naturalnymi olejkami wydzielają mocny i długotrwały zapach. Wosk sojowy topi się wolniej, dlatego taka świeca pali się o wiele dłużej niż standardowa, parafinowa. Wosk sojowy łatwo jest usunąć z większości powierzchni wodą z mydłem. 
Świece sojowe to świetny wybór dla tych, którzy chcą czerpać z natury wszystko co najlepsze. Tak, jak ja :)

Ja mam aktualnie świecę sojową z olejkiem lawendowym. Pachnie przepięknie, polecam :)4 komentarze:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrej jakości świece zapachowe mogą zupełnie odmienić Twoją sypialnię lub salon. Dzięki nim uzyskasz wspaniały efekt i będziesz mógł z przyjemnością zaprosić do siebie gości.
  świece zapachowe

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobrej jakości świece zapachowe mogą zupełnie odmienić Twoją sypialnię lub salon. Dzięki nim uzyskasz wspaniały efekt i będziesz mógł z przyjemnością zaprosić do siebie gości.
  świece zapachowe

  OdpowiedzUsuń